Telefon ile Ulaşın
0 532 499 0 175
Bizimle İletişime Geçin
Telefon ile Ulaşın0 532 499 0 175
Bizi Takip Edin

Atom Enerji

Amatör bir ruh ancak profesyonel bir yönetim tarzı ile çalışmalarımıza devam ediyor , Dünya üzerindeki karbon ayak izini azaltmak için çabalıyoruz.

İletişim

Adres
Tasdelen Mah Sehit Kubilay Cad. Carpediem Konutları A4 Blok D:39 Çekmeköy / ISTANBUL
Telefon
+90 555 555 55 55
+90 212 00 00
Email
info@atomenerji.com

Tüketime Bütünleşik

TUKETIME BUTUNLESIK-3-

Tüketime Bütünleşik

Tüketiciler tarafından kurulu gücü, ilgili tüketim tesisinin bağlantı anlaşmasındaki sözleşme gücünü aşmayacak şekilde elektrik depolama tesisi kurulabilir.Kurulacak olan depolama tesisi ile yenilenebilir enerji kaynaklarından RES , GES , HES vb. elde edilen enerji  tesisin 3 vardiya çalışma süresine entegre edilebilecek ve üretim maliyetleri içerisindeki en önemli kalemlerden biri olan enerji maliyetlerini çok büyük oranda düşürecektir. Üretime bütünleşik enerji depolama sistemlerinin  bir başka avantajı ise kurulu bir yenilenebilir enerji üretim tesisi  olmasa dahi  tüketicinin enerji dağıtım şirketi ile yapılacak olan 3 tarifeli sayaç sözleşmeleri ile T1 , T2 ve T3  fiyatlarını analiz ederek tesisin ihtiyacı olan enerjiyi en uygun saatlerde depolayarak daha sonra pahalı birim fiyat saatlerinde öz tüketim  modeli ile  kullanabilmesi olacaktır. Bu kısaca  T3 saatinde enerji depolama sistemini doldurup  T1 ve T2 zamanlarında depolama sisteminden enerji kullanmak olarak tanımlanabilir. Bu şekilde bir enerji  tüketim planlaması  tesise  %66  gibi bir enerji maliyeti tasarrufu sağlayabilecektir.

Tüketime bütünleşik enerji depolama sistemlerinin kullanılması  fabrika ,otel gibi bireysel tesislerde olabileceği gibi Organize Sanayi Bölgeleri için de ideal çözümler olabilmektedir .

Son dönemde yaygınlaşmaya  başlayan  araç şarj istasyonları da şebekeden yüklü miktarda güç çekmeye başlayacağı için yakın zamanda her şarj istasyonunun bir depolama  ünitesi  ile entegre çalışması zorunluluğu  doğacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Burada Tüketime bütünleşik enerji depolama sistemleri kullanacak olan  tesisleri için önemli olan kısım ;

Tüketime bütünleşik enerji depolama sistemleri sadece ilgili tüketim tesisinin ihtiyacı için kurulabilir.

Depolama sistemi kapasitesi tesisin bağlantı anlaşmasındaki sözleşme gücünü geçemez.Tüketime bütünleşik enerji depolama sistemlerinin bazı durumlar hariç şebekeye  enerji vermeleri mümkün değildir.

Tüketime bütünleşik enerji depolama sistemlerinin artması  tesisler bakımından üretim maliyetlerini düşürecek ve ayrıca şebekedeki dalgalanmaları azaltarak karbon ayak izini sıfırlamak için bizlere önemli bir güç sağlayacaktır.