Telefon ile Ulaşın
0 532 499 0 175
Bizimle İletişime Geçin
Telefon ile Ulaşın0 532 499 0 175
Bizi Takip Edin

Atom Enerji

Amatör bir ruh ancak profesyonel bir yönetim tarzı ile çalışmalarımıza devam ediyor , Dünya üzerindeki karbon ayak izini azaltmak için çabalıyoruz.

İletişim

Adres
Tasdelen Mah Sehit Kubilay Cad. Carpediem Konutları A4 Blok D:39 Çekmeköy / ISTANBUL
Telefon
+90 555 555 55 55
+90 212 00 00
Email
info@atomenerji.com

Müstakil

Münferit-2-

Müstakil

Firmalar tedarik lisansına sahip olmak kaydıyla en az 5MW   kurulu güçte müstakil elektrik depolama tesisi kurulabilir.  Bu tesislerin sisteme verdiği ve sistemden çektiği enerji ilgili piyasa katılımcısının uzlaştırmaya esas veriş çekiş miktarı olarak dikkate alınır.

Bu madde kapsamında kurulan elektrik depolama tesislerinden Elektrik Piyasası Yan Hizmetler Yönetmeliği uyarınca gerekli şartları sağlayan tesisler yan hizmetlere, dengeleme birimi niteliğine haiz olanlar ise  dengeleme güç piyasasına katılabilir.

Basitçe anlatılması gerekir ise enerji tedarik şirketinin an itibari ile elinde bulunan fazla enerji depolanmak kaydı ile ücret karşılığında alınır ve tedarik şirketinin an itibari ile  ihtiyacı halinde ücret karşılığında kendisine geri satılır  .Bu alanda kullanılabilecek enerji depolama tesislerinin artması tedarik şirketinin yatırım maliyetlerini çok önemli şekilde düşürecektir.

Bu kapsamındaki elektrik depolama tesisleri, ilgili şebeke işletmecisinden uygun bağlantı görüşü alınması halinde kurulabilir.